Paletyzacja

Roboty paletyzujące

Paletyzacja odnosi się do zadania układania towarów w rzędzie na wyznaczonych paletach. Nasz współpracujący robot HCR-5 może być stosowany do paletyzacji w wielu branżach, takich jak części samochodowe, żywność, drewno, metal i meble. Precyzyjny robot HCR-5 może stabilnie ładować produkty w dokładne miejsce, aby zwiększyć produktywność i uwolnić operatorów od powtarzających się obciążeń. 

1/1

Profesjonalne i kompleksowe roboty paletyzujące

Jesteśmy autoryzowanymi dostawcami najwyższej jakości automatów paletyzujących koreańskiej firmy Hanwha, renomowanego producenta maszyn współpracujących z człowiekiem. Zajmujemy się dystrybucją oraz wdrażaniem wspomnianych urządzeń, a także pomagamy Klientom w zakresie opracowywania koncepcji zastosowania robotów współpracujących. Oferujemy również indywidualne projekty automatów, dedykowane konkretnym rozwiązaniom, warunkom pracy i potrzebom danego przedsiębiorstwa.

W asortymencie posiadamy maszyny paletyzujące o różnym udźwigu i zasięgu. Nasze roboty poradzą sobie z ładunkami o wadze do pół tony, a ich zasięg działania może wynieść ponad 3 metry, co pozwala na obsługę nawet dwóch linii produkcyjnych jednocześnie. W zależności od zapotrzebowania, mogą być one wyposażone w dodatkowe akcesoria, np. chwytaki do całych warstw, co jest szczególnie przydatne choćby w przemyśle spożywczym.

Nasze roboty paletyzujące HCR-5 w sposób stabilny i precyzyjny układają różnego rodzaju towary w rzędzie na wyznaczonych paletach. Są szczególnie przydatne na ostatnim etapie produkcji w halach i magazynach. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonanie ciężkich i powtarzalnych czynności, przeniesienie i ułożenie dużych pakunków, kartonów, worków czy innych ładunków. Znajdą zastosowanie w niemal dowolnych branżach, szczególnie w motoryzacji, przemyśle metalowym i meblowym, a także spożywczym. Mogą układać części samochodowe, drewno, żywność, elementy metalowe i inne towary. To ekonomiczny i bezpieczny sposób na widocznie zwiększenie produktywności oraz uwolnienie operatorów od powtarzających się obciążeń.

Zalety automatów paletyzujących

Dzięki wykorzystaniu w pełni zautomatyzowanych, innowacyjnych robotów paletyzujących, firmy produkcyjne w pełni zastępują większość monotonicznych czynności wykonywanych przez ludzi, którzy dzięki temu mogą zająć się bardziej kreatywnymi częściami procesu produkcyjnego. Ze względu na niedużą wagę oraz możliwość graficznego programowania, automaty paletyzujące funkcjonują doskonale w każdego rodzaju przedsiębiorstwie i dystrybucji, nie tylko wieloseryjnej. Z robotów tego typu z powodzeniem skorzystają zarówno duże fabryki i firmy, jak i mniejsze przedsiębiorstwa chcące zwiększyć skuteczność pracy.

Roboty przemysłowe paletyzujące można również zgrać z innymi urządzeniami albo przeprogramować w razie takiej potrzeby, co jest szczególnie przydatne w przypadku np. zmiany towaru czy rozmiaru palety – wystarczy kilka prostych czynności, aby dostosować działanie maszyny do nowych warunków.

Maszyny są wyposażone w wysokiej jakości systemy bezpieczeństwa, przez co mogą być montowane bezpośrednio w obrębie pola pracy człowieka, bez konieczności stosowania barier. Roboty mogą przerzucać ciężkie ładunki dosłownie przez całą dobę, odpowiadają więc znacząco za wzrost mocy przerobowych firmy. Ponadto robią to z chirurgiczną wręcz precyzją, co nie jest niestety tak proste do osiągnięcia w przypadku tego samego zadania wykonywanego przez człowieka. Użycie robota paletyzującego zapewnia spore oszczędności na produktach (zmniejszając ryzyko ich uszkodzenia, jak to się często dzieje podczas ręcznej paletyzacji) oraz czasie pracy. Oszczędności tego typu dochodzą do kilkudziesięciu procent, natomiast sama inwestycja może zwrócić się już nawet po dwóch latach.

Roboty do paletyzacji stanowią przyszłość branży produkcyjnej. Już teraz przedsiębiorcy wskazują na liczne korzyści wynikające z ich stosowania. Poza wspomnianymi wyżej zaletami, dobrze jest przypomnieć również o wysokiej elastyczności w budowaniu stosów. Warto też podkreślić, że robot może pracować w każdych, nawet bardzo trudnych warunkach, w których człowiek mógłby sobie nie poradzić lub też byłoby to dla niego niebezpieczne. Maszyna pozwala na zwiększenie liczby przenoszonych towarów, eliminując przy tym zagrożenia związane z potencjalną utratą zdrowia pracowników.

Wszystkie wymienione wyżej zalety sprawiają, że automat paletyzujący jest bardzo polecanym i korzystnym rozwiązaniem w niemal dowolnym przedsiębiorstwie.

KONTAKT

biuro@i-coboty.pl

+48 601 159 389

ADRES

MMT Sp. z o.o.

Baczyńskiego 1 

35-210 Rzeszów

biuro@i-coboty.pl