Pakowanie

Automaty pakujące

Pakowanie to proces powszechny w różnych branżach. HCR-5 może wykonać pracę tuż obok operatora, co czyni go optymalnym robotem do wspólnej pracy. Robot może szybko i dokładnie pakować produkty o różnych wymiarach, aby poprawić wydajność i jakość pakowania. HCR-5 dodatkowo zwiększa stabilność i efektywność linii pakującej.

1/1

Maszyny pomagające w układaniu produktów na linii pakującej stały się standardem w większości magazynów i przedsiębiorstw produkcyjnych. Wynika to z wielu ułatwień, które roboty pakujące wprowadzają w miejscu pracy. Z ich pomocą można ulepszyć większość czynności wymaganych podczas opakowywania czy ofoliowania towarów. Efekty da się zauważyć już pierwszego dnia wdrożenia robotów w zakładzie. Dotyczy to zwłaszcza prędkości pakowania i wynikających z tego oszczędności.

Większa efektywność linii produkcyjnych dzięki robotom pakującym

Największą zaletą udostępnianych przez nas maszyn jest ich nieprzerwana praca. Automaty pakujące mogą wykonywać powierzone im zadania przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Nie przegrzewają się i nie tracą precyzji wraz z czasem, więc nadają się do nieustannej eksploatacji. Dzięki temu linie pakujące mogą wyrobić znacznie wyższą normę w krótszym czasie. Na uwagę zasługuje też fakt, że roboty pakujące potrafią pracować znacznie szybciej niż jakikolwiek pracownik. Po zaprogramowaniu niestrudzenie zajmują się pakowaniem w tempie ustalonym przez użytkownika. Nasze roboty z serii HCR mogą pracować tuż obok operatora dzięki zaawansowanym systemom zabezpieczania przed wypadkami, takimi jak kontrola siły zderzenia czy program do definiowania stref bezpieczeństwa. Oznacza to, że pracownicy są świetnie chronieni, co czyni nasze automaty optymalnym rozwiązaniem do wspólnej pracy.

Zastosowanie robotów pakujących w branży spożywczej pozwala uniknąć bezpośredniego kontaktu z żywnością przez człowieka. Przy produkcji artykułów spożywczych należy zastosować szczególne środki bezpieczeństwa i higieny, a ich wprowadzenie znacznie ułatwiają nasze roboty.

Maszyny do pakowania produktów są precyzyjnymi automatami. Są one w stanie szybko oraz dokładnie pakować towar bez względu na jego wymiary. W zależności od modelu automatu pakującego mogą przyjmować obciążenie sięgające nawet 12 kg przy prędkości narzędzi wynoszącej 1 m/s. Na dodatek powtarzalność procesów równa się 0,1 mm, a maksymalny zasięg pracy w wersji HCR-12 to 1300 mm. Dzięki temu linie pakujące osiągają znacznie wyższy poziom efektywności, niemożliwy do wprowadzenia w żaden inny sposób. Automaty pakujące należą też do bardzo lekkich urządzeń. Dla przykładu model HCR-3 waży zaledwie 13 kg, co oznacza że można w prosty sposób przenieść go na kolejną linię i zaprogramować do wykonywania kolejnych zadań.

Automaty pakujące dla początkujących użytkowników

Udostępniane przez nas rozwiązania projektowane są w taki sposób, aby ich wdrażanie i codzienna eksploatacja nie przysparzały żadnych problemów nawet osobom, które nie mają zaawansowanej wiedzy w dziedzinie robotyki. Obsługa robotów pakujących jest niezwykle prosta dzięki wbudowanemu graficznemu interfejsowi 3D. Z jego pomocą można zaprogramować maszynę w intuicyjny sposób: pokazując jej w jaki sposób ma zostać wykonana czynność pakowania. Automat pakujący zapamiętuje ścieżki ruchu i wiernie odwzorowuje je w trakcie pracy.

Nasze roboty można zacząć eksploatować w niecałą godzinę po ich dostarczeniu. Średni czas wdrożenia maszyny to 45 minut, podczas których zajmujemy się montażem oraz przeszkoleniem użytkowników. Oferujemy ponadto pełen serwis powdrożeniowy.

Robot pakujący może zostać w łatwy sposób przeprogramowany do wykonywania innych zadań dzięki odpowiednim aplikacjom. W ten sposób nadaje się zarówno do pracy przy linii pakującej, jak i do pomocy w procesie paletyzacji. Wystarczy przeprogramować go w dowolnym momencie.

Przedsiębiorców zainteresowanych naszymi nowoczesnymi automatami pakującymi zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, podczas którego przybliżymy szczegóły oferty oraz przygotujemy wycenę produktów. Służymy także pomocą we wdrażaniu naszych rozwiązań wraz ze szkoleniami dla pracowników. Dysponujemy testowym robotem HCR z aplikacją do pakowania, którego chętnie wypożyczymy do wypróbowania jego możliwości. Więcej informacji na ten temat można otrzymać po wysłaniu nam swoich danych poprzez dostępny na stronie formularz kontaktowy.

KONTAKT

biuro@i-coboty.pl

+48 601 159 389

ADRES

MMT Sp. z o.o.

Baczyńskiego 1 

35-210 Rzeszów

biuro@i-coboty.pl