Montaż

Roboty produkcyjne montażowe

Montaż jest powszechnym procesem w różnych gałęziach przemysłu, obejmującym wkręcanie i składanie komponentów. Nasz współpracujący robot HCR-5 obsługuje system, który można skonfigurować przy użyciu różnorodnych narzędzi dostosowanych do różnych procesów montażu. Osiąga również wysoką jakość, nawet w złożonych zespołach, dzięki precyzyjnemu pozycjonowaniu i jednolitej wytrzymałości. Współpraca pomiędzy operatorem i HCR-5 zwiększa produktywność i jakość na linii produkcyjnej nawet o 72%.

1/1

Roboty współpracujące marki Hanwha rewolucjonizują procesy produkcyjne w przedsiębiorstwach na całym świecie. Dla firm ich wdrożenie oznacza znaczne zwiększenie wydajności, a co za tym idzie - generowanie wymiernych oszczędności. Obecność robotów produkcyjnych na linii montażowej umożliwia skierowanie potencjału twórczego pracowników na inny obszar, gdzie może on zostać w pełni wykorzystany.

Jako bezpośredni partner biznesowy marki Hanwha jesteśmy w stanie zaoferować kompleksowe usługi, obejmujące szczegółową analizę potrzeb klienta, przygotowanie dedykowanego projektu, wdrożenie robotów montażowych, nadzór nad uruchomieniem, szkolenia oraz opiekę serwisową. Coboty sprawdzają się doskonale zarówno przy produkcji mało, jak i wieloseryjnej. Dzięki przejrzystemu interfejsowi graficznemu ich obsługa po krótkim szkoleniu staje się w pełni naturalna. Wysoki poziom bezpieczeństwa, potwierdzony certyfikatami, umożliwia współpracę cobotów i ludzi bez jakichkolwiek fizycznych barier. W stworzonej w ten sposób przestrzeni roboczej możliwa jest synergia innowacyjnych technologii i kreatywnej energii pracowników.

Wszechstronne roboty produkcyjne

Roboty produkcyjne Hanwha przystosowane są do nieprzerwanej pracy przez całą dobę w trudnych warunkach. Działają z wysoką precyzją, gwarantując całkowitą powtarzalność rezultatów. Coboty znajdują zastosowanie w szerokim spektrum branż – można je spotkać w przedsiębiorstwach motoryzacyjnych i farmaceutycznych, a także w zakładach chemicznych, laboratoriach, przy produkcji kosmetyków, elementów elektronicznych i w firmach zajmujących się obróbką metali.

Robotyzacja pracy w przedsiębiorstwie daje kadrze zarządzającej większe pole do działania w obszarze planowania stabilnego rozwoju, zwiększania wydajności przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów eksploatacyjnych. Roboty montażowe obsługują różnorodne aplikacje, od najprostszych i spotykanych w każdym zakładzie czynności w rodzaju: pobierz i umieść, poprzez paletyzację oraz pakowanie, aż do wymagających zadań związanych z kontrolą jakości, dozowaniem czy kompleksowym montażem.

Coboty z łatwością adaptują się do istniejących systemów – ich wdrożenie nie wymaga dokonywania dużych zmian w funkcjonujących w zakładzie liniach montażowych. Modernizacja oraz robotyzacja produkcji przebiegają więc w sposób ekspresowy i naturalny. Zastosowanie robotów współpracujących pozwala na zniwelowanie ryzyka pojawiania się błędów jakościowych. Wysoka mobilność sprawia, że roboty po wykonanej pracy łatwo przemieścić w dowolnie miejsce na terenie zakładu.

Nowoczesne roboty montażowe

Robot współpracujący HCR-3 jest modelem o maksymalnym obciążeniu wynoszącym 3kg i zasięgu 630 mm. Sprawdza się znakomicie wszędzie tam, gdzie przestrzeń montażowa jest ograniczona. Dzięki wsparciu monitorowania 3D w czasie rzeczywistym, operator ma szansę przetestować zaprogramowane komendy przed rozpoczęciem pracy. W razie potrzeby osoba obsługująca może ręcznie przesuwać ramię robota, programując w ten sposób ścieżkę, po której będzie się ono poruszało przy wykonywaniu zadania.

Robot montażowy HCR-5 to urządzenie średniej wielkości, jego zasięg wynosi 915 mm, a udźwig dochodzi do 5 kg. Dzięki modułowi I/O i gniazdku EtherCAT bez problemu można podłączyć do niego szereg urządzeń peryferyjnych, takich jak chwytaki czy sensory, tym samym zwiększając znacznie jego funkcjonalność.

Największy z serii HCR, model oznaczony liczbą 12, odznacza się udźwigiem 12 kg i imponującym zasięgiem 1300 mm. Takie parametry pracy sprawiają, że jest on idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie wymagane jest przenoszenie ciężkich ładunków, a także przy pakowaniu i paletyzacji. Zaimplementowane systemy bezpieczeństwa (m.in. automatyczne zatrzymanie pracy przy najmniejszym uderzeniu) pomagają stworzyć bezpieczny obszar roboczy.

W razie jakichkolwiek pytań lub chęci przetestowania naszych robotów montażowych, zapraszamy do kontaktu poprzez dostępny na stronie formularz lub telefonicznie. Dzięki naszym rozwiązaniom uda się osiągnąć realne korzyści dla firmy.

KONTAKT

biuro@i-coboty.pl

+48 601 159 389

ADRES

MMT Sp. z o.o.

Baczyńskiego 1 

35-210 Rzeszów

biuro@i-coboty.pl